Küsimused

KKK

Korduma Kippuvad Küsimused

Igal konkreetsel juhul otsustab seda arst. Kui patsient pöördub raske kroonilise patoloogiaga, mis sunnib teda pikema aja jooksul tarvitama allopaatilisi ravimeid, siis mina neid koheselt ei keela. Annuse vähenemine kulgeb harilikult järk-järgult. Patsiendi seisundi paranemisel väheneb vajadus nende rohtude järele ning teatud momendil võib neist täielikult loobuda. Kuid hormonaalsed salvid, rasestumisvastased tabletid ja rahustid peaksid võimalusel olema välistatud kohe ravi alguses.

Küsimus on väga aktuaalne. Ravi kvaliteet sõltub homöopaadi kogemustest ning professionaalsusest. Homöopaatia ei ole valdkond, mida oleks võimalik selgeks õppida mitme nädalaga mingil seminaril. Ainult 4-aastane klassikalise homöopaatia kursus litsentsi omavas homöopaatia koolis võib õpilast adekvaatselt ette valmistada praktikaks homöopaatias. Mitte just kuigi paljud arstid on selleks võimelised. Ainuüksi head teadmised homöopaatiast ei välista põhjalikku tutvustust anatoomia, füsioloogia ja organismi patoloogiaga, tema uuringute meetodeid ning uuringute tulemuste hindamist. See on kindlasti vajalik selleks, et otsustada, kas antud patoloogiat saab ravida homöopaatiaga. Näiteks ei saa asuda ravima naist, kes kurdab tugevate teravate valude üle kõhus, sealjuures teadmata, mis põhjustab valu. Need võivad olla soolestiku voolmed, munasarjade või emaka põletik, düsmenorrea – siis on homöopaatia esindatud. Kuid see võib olla ka emakaväline rasedus, soolesulgus või keerdunud jalakesega tsüst. Sel juhul on viivitamatult vajalik operatiivne abi. Asudes ravima üht või teist patoloogiat, kannab homöopaat kahtlemata vastutust patsiendi tervise ja ravimise tulemuse eest. Minu jaoks on homöopaat eelkõige arst sõna otseses mõttes. Et saada heaks homöopaadiks on vajalikud kogemused, nii arstlikud kui elulised. Kui valite homöopaati (eriti puudutab see kroonilisi haigusi põdevaid inimesi, kes pidevalt tarvitavad ravimeid), siis ärge häbenege huvituda ja uurida, milliseid diplomeid, sertifikaate ja tööstaaži homöopaat omab.

Üldiselt on see üks ohutumatest ravimeetoditest raseduse ajal tekkinud tervise probleemide lahendamisel. Teisalt rakendavad ämmaemandad ning sünnitusarstid kogu maailmas suure edukusega vajaduse korral homöopaatiat ka sünnituse ajal, samuti profülaktiliselt sünnituseks ettevalmistamisel.

Praktiliselt esimestest elupäevadest alates. Lapsed, keda ravitakse homöopaatiliselt, haigestuvad teistest harvemini ning arenevad kiiremini. Kõige paremini mõjub lapsele, kui emale leitakse raseduse ajal õige konstitutsionaalne preparaat või veelgi parem – enne viljastamist.

Mitte ainult ohutu, vaid ka parim meetod sellistele haigetele, sest homöopaatilised preparaadid on valmistatud looduslikust toorainest. Allergilised reaktsioonid pole pelgalt naha või limaskesta ilmingud, vaid kogu organismi probleem. Homöopaatia tegelebki organismi tervendamisega tervikuna, mitte aga probleemi „kinni mätsimisega“.

Need ravimid võivad toime tulla mõnede sümptomitega, kuid nende kasutamisel ei arvestata organismi individuaalseid eripärasid. Sellist tegevust ei saa nimetada homöopaatiliseks lähenemiseks haigusele. Kui sellise kompleksse preparaadi koostises pole Teie oleku sarnast ravimit, siis on ka tema manustamine kasutu. Tänaseks on uuritud mitu tuhat homöopaatilist ravimit, komplekssete preparaatide abil täistabamuse tõenäosus on kaduvväike. Seega sel juhul ei saa rääkida haigusest tervenemisest.

Jah, väga edukalt juba üle 150 aasta. Euroopa 10% loomaarste kasutab homöopaatiat oma igapäevases praktikas.

Koduloomad põevad samu haigusi, mis inimenegi. Ka mina isiklikult olen korduvalt veendunud homöopaatilise ravimeetodi tõhususes.

Homöopaatia on väga humaanne meditsiin.

Kahjuks kuulub Eesti nende väheste Euroopa riikide hulka, kus pole oma homöopaatilist apteeki. Lähim usaldusväärne apteek asub Riias, Skolas ielā, 14. Spetsialiseeritud homöopaatilised apteegid või homöopaatiliste ravimite osakonnad traditsioonilistes apteekides on olemas praktiliselt kõigis Euroopa suurlinnades, va Albaania linnades.