Lemmikloomadele

Juhtumid praktikast

Vastuvõtule tuli naine, kes oli väsinud muretsemast oma lemmikkassi tervise pärast. Vaatamata operatsioonile ja antibiootikumidele, tundis kass endiselt suurt valu urineerimisel ning uriinis leidus verd. See oli kestnud juba mitmeid nädalaid. Ma andsin kassile ravimit Cantharis, mis kiiresti parandas tema seisundit. Ühel päeval mulle helistatakse: „Doktor, andke palun mõni ravim, et minu eakas kass ei kipuks õue (aga väljas on kevad!). Ta pole juba mitmeid aastaid seda tahtnud teha!“ Mul ei jäänud muud üle kui patsiendile pettumust valmistada. Homöopaatias ei ole ravimeid, mis oleksid suunatud looduse seaduste vastu. Kass paranes ja samas taastusid tema füsioloogilised vajadused.

Minu naabrikassi oli kahju vaadata. Tugeva põletiku ja rohke silmaerituse tõttu ei avanenud tema silmad peaaegu üldse. Silmanurgad olid veripunased. Ravim Argentum nitricum aitas kassil hästi ja kiirelt muutuda uuesti ilusaks ja terveks.

Koera ootas ees tagakäpa varba amputatsioon, kuna 2 antibiootikumi kuuri ei andnud mingeid tulemusi. Tänu ravimile Lachesis jäeti alles noorele koerale varvas ja tagati hea tuju nii täiskasvanutele kui lastele selles sõbralikus peres.

Tuttavate perekonnas elas väike koer. Kõik oli hästi, kuid ta suhtus kadedustundega kõigisse peremehe juurde saabuvatesse külalistesse. Koer hakkas nii meeleheitlikult haukuma, mistõttu tema psüühika ei suutnud vastu panna sellele emotsiooni tulvale ja iga kord ta minestas. Ignacia ravimi määramine kergendas koera elu, samuti ka tema peremehe ja kõigi potentsiaalsete külaliste elu.

Kord küsis üks mu patsientidest, kes oli hariduselt loomaarst: „Kas võib aidata hobust, kellel perioodiliselt tekivad probleemid hingamisega?“ Mina vastasin: „Proovigem“. Võttes arvesse hobuse rahulikku ja pehmet iseloomu, andsin talle ravi alustuseks ravimi Natrium sulphuricum. Paranemine oli nii ilmne, et mul ei olnud vaja mõelda teiste homöopaatiliste ravimite määramisest hobusele.

Ükskord hobuse transportimisel ühest kohast teise kinnitati ta valesti ning järsu kurvi võtmise ajal ehmus ta ilmselt väga. Järgmistel transportimistel oli hobune nõus treilerisse minema, kuid kohe kui algas liikumine, hakkas hobune pausideta hirnuma ja kapjadega taguma. Arvesse võttes probleemi tekitavat faktorit (ehmatust) määrasin ma ravimi Aconitum. Loodan, et see ravim suutis edukalt aidata selles situatsioonis.

Loomaarstid märkasid juba ammu, et lemmikloomad põevad sageli samu haigusi kui nende peremehedki. Ainuke probleem loomade ravimisel seisneb selles, et meie kodulemmikud ei oska rääkida, nagu ka väiksed lapsed, mis ei sega neid mõlemat edukalt ravida homöopaatia abiga. Seepärast peab peremees püüdma saada oma lemmiklooma „hääleks“. Oluline on sümptomite ilmnemise sagedus, nende sõltuvus ööpäeva ajast, ilmastiku muutustest ja söömisest. Tähtsust omab, milliseid kohti teie neljajalgne sõber eelistab magamiseks ja puhkamiseks (kas sooje või jahedaid), kas talle meeldib tähelepanu ja hellus või eelistab ta olla üksi. Nii kukkus välja, et tegeldes laste ja täiskasvanute paljude perede tervisega, tuli mõnikord ravida ka nende koduloomi.


Slider


Video